توقف آپدیت ویندوز 10
31 دسامبر

توقف آپدیت ویندوز 10

قابلیت جدیدی در نسخه بیلد سازندگان ویندوز 10، به کاربران اجازه می‌دهد دانلود و نصب بروزرسانی ویندوز 10 را برای مدتی متوقف سازند.

دانلود و نصب بروزرسانی‌ها برای امنیت یک سیستم‌عامل بسیار مهم است زیرا اصولا شامل رفع باگ‌ها، پچ‌های امنیتی و موارد دیگر می‌شوند. به همین منظور مایکروسافت قابلیت بروزرسانی خودکار را به ویندوز 10 اضافه کرده است که مانع از ایجاد تأخیر در نصب پچ‌های مهم توسط کاربر می‌شود. البته یک ایراد نیز دارد و گاهی اوقات نصب آن باعث می‌شود تا کاربر برای مدت کوتاهی نتواند از رایانه‌اش استفاده کند.

این موضوع زمانی به چشم می‌آید که کار مهمی با رایانه خود داشته باشید اما به دلیل انجام پروسه بروزرسانی سیستم‌عامل، نتوانید به انجام آن برسید. حال خبر خوبی برای کسانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، وجود دارد. به نظر می‌رسد در آینده امکانی برای کاربران مهیا خواهد شد تا بتوانند دانلود و نصب بروزرسانی‌ها را برای مدتی متوقف سازند.

قابلیت ذکرشده در آخرین نسخه بیلد سازندگان ویندوز 10 دیده شده است که می‌توانید تصویر آن را در ادامه مشاهده کنید. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا دانلود و نصب بروزرسانی‌های جدید را متوقف سازد. البته نکته‌ای که وجود دارد، تمام بروزرسانی‌ها متوقف نخواهند شد و تنها به مدت ۳۵ روز می‌توان انجام پروسه بروزرسانی را متوقف ساخت.

با این حساب کاربران می‌توانند دانلود و نصب آپدیت‌های جدید را در زمانی که از کامپیوترشان استفاده نمی‌کنند انجام دهند تا بتوانند در مواقع دیگر بدون بروز مشکلی به انجام کارهایشان بپردازند. در آخر باید به این موضوع اشاره کرد که این قابلیت در نسخه بیلد سازندگان وجود دارد و ممکن است در نسخه نهایی قرار داده نشود.

خواندن 1698 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 دی 1395 ساعت 09:57
Super User

سلام اکبر روازدان هستم . مدیره گروه پشتیبانی . نزدیک به 12 سال تخصص در زمینه سخت افزار ، نرم افزار ، طراحی وب سایت ، سیستم های پردازش ابری مبتنی بر VMWARE و CITRIX ، شبکه و سرورهای مبتنی بر مایکروسافت دارم.در حال حاضر سرپرست IT شرکت پست واحد گزاری جمهوری اسلامی ایران می باشم.علاوه بر این مشاوره IT و پشتیبان IT چند شرکت می باشم.عضو انجمن مایکروسافت آمریکا می باشم.باعث افتخاره من است که قدمی برای افزایش دانش IT مردمان سرزمینم بردارم.اعتقاده من بر این است ایرانی باهوش است و میتواند.از هر خدمتی به مردمان عزیزم دریغ نخواهم کرد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

ساعات کاری

  • برای مشتریان سازمانی همه روزه از ساعت 8 الی 18
  • برای مشتریان خانگی همه روزه از ساعت 8 الی 22
 • ایران، تهران ، بلوار اشرفی اصفهانی
  بالاتر از پونک کوچه پانزدهم
  پلاک 4 واحد2
 • تلفن :02144442393
  همراه مدیریت : 09353979400